PLEKSİ KUTU HARF

Pleksi tabela Bursa kutu harf işaret sistemleri, artan işaret çeşitleri ile geçen günlerde işaret sektörü arasında önemli bir yere sahiptir. Kutu harf tabela çeşitlerinden olan pleksi kutu harf tabelalarında bugünde pek çok yerde sıkça rastlamaktayız. Bu yazımızda pleksi kutu harf tabela sistemleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.
Öncelik pleksi kutusu harf işaretlerinin yapımında kullanılan malzeme olan pleksinin özellikleri ile kullanım alanlarılarına değinelim. Pleksi; renkli, şeffaf renkli, buzlu, şeffaf, fosforlu renkli, simli ve lümen gibi çeşitleri bulunan plastik bir camdır. Klasik cama oranla darbelere karşı 6 kat daha dayanıklıdır. Klasik camdan daha hafiftir ve aynı kalınlıktaki cama göre ısıyı% 20 daha az iletir.

PLEKSİ TABELA KULLANIM ALANLARI NERELERDİR?

Pleksi tabela Bursa yapımı dışında. Örneğin; vitrin stantları, yatak başları, hediye eşyaları, takı, dekorasyon ve iç mimari, aydınlatma malzemeleri, banyo ve mutfak aksesuarları, ev ve büro mobilyaları, endüstriyel alanlar…
Aliplak ve göz alıcı olması, şarj edilebilir standart tabelalar arasında göze çarpması ve bilgilerin dikkatini çekmesi nedeniyle çok sık tercih edilmektedir. Dikkat çekicilik dışında pleksi kutu harf tabelalarının diğer tabelalara oranla daha uzun ömürlü olması ve renk olması sağlıklı olup solma, yıpranma, eskime gibi . Pleksi kutu harf tabelaları tercihe bağlı ışıklı veya ışıksız seçenekler yapılabilmektedir. Eğer tabela ışıksız olacaksa arkası dekotaile kapatılır. Işıklı olması gereken içinde içerisine şerit led döşenir. Işıklı pleksi kutusu harf tabelaları tercih edildiğinde içerisine döşenen led’in kalitesine çok dikkat edilmesi. Kullanılan led’in su geçirmez olması, az enerji harcaması ve uzun ömürlü olması son derece gereklidir.